איך לטפל בכאבי גב בדרך היעילה ביותר?

גם מי שמקפיד על אורח חיים בריא עלול למצוא את עצמו לא פעם עם כאבי גב חזקים, נוקשות בצוואר או תחושה ששריר כזה או אחר קצת תפוס. למעשה, כאבים מהסוג הזה עשויים להופיע דווקא אצל מי שמתאמן באופן קבוע, וגם אצל מי שהשגרה שלו כוללת בעיקר ישיבה ממושכת מול המסך. אין ספק שתזונה נכונה, פעילות גופנית והימנעות מעישון ומגורמים מזיקים אחרים הם חשובים ונכונים לבריאות, אבל מה עושים כשהכאב בכל זאת מופיע, איך מתבצע טיפול בכאב תחתון ומה אפשר לעשות כדי למנוע את חזרת הכאב גם בשלב מאוחר יותר לאורך הדרך?

טיפול בכאבי גב תחתון – טיפים למניעה

אם אתם תוהים איך לטפל בכאבי גב, חשוב להתחיל מכמה טיפים פשוטים וחשובים שיאפשרו לכם למנוע את הופעת הכאב מלכתחילה. כך, מי שמתחיל לראשונה להתאמן רצוי שיעשה זאת בהדרגה ואף בליווי של מאמן מקצועי, שכן רק תוכנית אימונים הדרגתית המותאמת לכושר האישי ולמצבו הבריאותי שלכם תאפשר לכם להיכנס לכושר כמו שצריך ולהימנע מפציעות מיותרות. בנוסף, לפני ואחרי האימון רצוי להקפיד על מתיחות ועל תזונה נכונה. חשוב לא פחות מכך, גם במהלך השגרה היומיומית, כשאתם מבלים שעות מול המחשב בישיבה אינסופית, רצוי להקפיד על הפסקות ועל תנועה ברחבי המשרד כדי להפחית עומסים מהגב ומהגוף בכלל.

איך לטפל בכאבי גב – לוותר על התרופות

עבור אנשים רבים, תרופות וזריקות שונות נחשבות לפתרון אטרקטיבי. יש לא מעט סיבות אפשריות לכך, מהזמינות של משככי הכאבים בכל בית מרקחת, ועד להשפעה המהירה ולטשטוש של הכאב. עם זאת, חשוב לזכור כי על אף שהן נתפסות כמהירות ויעילות, בפועל תרופות אלה מטפלות בתסמין עצמו, ולא בבעיה שמסתתרת מאחוריה. כירופרקט מקצועי ומיומן יוכל לסייע לכם לזהות מה באמת גורם לכאב או לדלקת, להגיע לשורש הבעיה ולטפל בה באופן יסודי ויעיל הרבה יותר. כך, באמצעות לחיצות בעוצמה הנכונה במוקד הכאב, ניתן לשקם את הגוף, לאתחל את המערכות ולחזור לשגרה נטולת כאב.

כירופרקט – הפתרון הטבעי והאפקטיבי

השימוש בתרופות שונות יכול אמנם לספק הקלה, ויש לכך יתרון מסוים אם בעקבות ההקלה תוכלו לחזור לתנועה ולהמשיך בכל זאת בפעילות, מתונה כמובן. עם זאת, כדאי לזכור שהמטרה המרכזית בטיפול בכאבי גב תחתון (וכאבי גב בכלל) היא לאתר את מקור הבעיה כדי לאפשר שיקום אמיתי של הגוף ותפקוד מיטבי. הצוות המקצועי של המרכז לכירופרקטיקה בישראל יבצע אבחון מעמיק במטרה לזהות מה גורם לכאב הטורדני, ובעקבות האבחון ניתן יהיה לבנות תוכנית טיפול שמתאימה באופן מדויק לצרכים הייחודיים שלכם. כך תטפלו בבעיה באופן מקצועי ותקבלו את כל הכלים הדרושים כדי למנוע את חזרתו של הכאב גם בהמשך.

By | 2021-04-12T15:06:52+00:00 אפריל 12th, 2021|מאמרים והרצאות|0 Comments

צור קשר

צור קשר ונחזור בהקדם – לקביעת תור, ליעוץ ובכל נושא