אסטמה וקשיי נשימה 2018-07-16T09:51:58+00:00

אסטמה וקשיי נשימה

טיפול בתסמיני אסטמה וקשיי נשימה באמצעות הכירופרקטיקה – הדרך הטבעית להרגיש טוב יותר

מזג האוויר, שמירה מוקפדת מידי על היגיינה, חשיפה לאלרגנים או מזהמים, אלרגיה, גנטיקה, תזונה לקויות יציבה, טראומות או מצב נפשי עלולים להגביר תסמינים של אסטמה, קשיי נשימה ותחושת חנק ואת שכיחותם של ההתקפים, אשר נובעים מחוסר היכולת של הריאות לקלוט חמצן ולשחרר פחמן דו חמצני. מספר מקרי האסטמה בעולם נמצא בעלייה מתמדת הן בקרב מבוגרים והן בקרב ילדים.

אסטמה וקשיי נשימה נגרמים עקב הצרות של דרכי הנשימה, הבאים לידי ביטוי בכבדות בנשימה המלווה ב"צפצופים", קוצר נשימתי, שיעול כרוני שלרוב אינו מלווה בהפרשה של ליחה – שיעול יבש, וקושי בפעילות גופנית. ישנן תרופות שיכולות לפתורמצב זה, אך ברוב המקרים מדובר ב הקלה סימפטומטית בלבד לצד החרפה פוטנציאלית ותופעות לוואי, הנובעות משימוש יתר וארוך טווח בתכשירים אלו.

הביטוי "נעתקה נשמתי" אינו מבטא רק מצב רגשי אלא גם מצב פיזי שבו הנשימה נעצרה. המערכת המווסתת את התרחבות ו\או הצרות פתחי הנשימה היא המערכת העצבית – מערכת העצבים האוטונומית. כל עוד המערכת העצבית שרויה במצב זה, דפוס הנשימה יהיה קצר ומהיר ויעילות הנשימה תיפגע.
ישנם מצבים נוספים העלולים לגרום לקשיי נשימה כגון: תגובה, רפלקסיבית, של מערכת העצבית – מצב שבו הנשימה נעצרת כתגובה לאירוע קיצון, כמו טראומה.
חבלות עלולות לגרום לנוקשות באזור בית החזה, צלעות וסרעפת, שעלולה להגביל את יכולת הריאות להתרחב ובכך לגרום לקושי נשימתי. לחצים עצביים הנובעים ממתח צווארי, עלולים גם הם לשבש את התפקוד העצבי ובכך גם לשבש את תפקודי הריאות.

 

כיצד יכולה הכירופרקטיקה לסייע בצמצום התסמינים ותדירות ההתקפים, על ידי מתן טיפול ממוקד וארוך טווח?

הטיפול הכירופרקטי, המאתר לחצים, נמצא כיעיל ביותר בשחרור החסמים ויכול לאפשר שיפור בטווחי התנועה של בית החזה, ובכך בשיפור הנשימתי. טיפול כירופרקטי בשיטת N.S.A מאפשר שחרור מתח מחוט השדרה הרבה מעבר לחולייה בודדת כפי שנעשה עד היום. הטיפול למעשה מפסיק את ההתנהלות המגננתית, ומאפשר למוח דפוסים תפקודיים יעילים ורגועים יותר.
הטיפול שהוכח כיעיל מחקרית וקלינית, משחרר למעשה את המתח העצבי הגורם להתכווצות דרכי הנשימה ובכך מאפשר את התרחבותם ויכול להוביל לשיפור בתפקודי הנשימה ובשיפור איכות חייהם של הסובלים מהתופעה.

צור קשר

צור קשר ונחזור בהקדם – לקביעת תור, ליעוץ ובכל נושא