ורטיגו וסחרחורת 2018-07-16T09:52:51+00:00

ורטיגו וסחרחורת

מהם הגורמים לכך וכיצד יכולה הכירופרקטיקה להביא להקלה בתסמינים על לריפוי מלא?

ורטיגו (סחרחורת) הנו מצב בו האדם חווה תנועתיות, לרוב סיבובית שלו או של סביבתו, בליווי  בחילות, הקאות, הזעה, טינטון (צליל גבוה וחזק באחת האוזניים או בשתיהן) או תחושה של חוסר ביטחון בהליכה. במקרים מסוימים התסמינים יופיעו לאחר מספר ימים. לעיתים מדובר במצב מסכן חיים, המחייב התייחסות מיידית.

.
מדוע זה קורה?

לרוב מדובר בבעיה במערכת שיווי המשקל (המערכת הווסטיביולארית) או דלקת בעצב, כתוצאה מלחץ מתמשך על גזע המוח באזור בסיס הגולגולת וחוליות הצוואר העליונות, המשפיעים גם על מערכת העצבים המרכזית. לחצים אילו נוצרים עקב סטיות של חוליות הצוואר, הנגרמות עקב יציבה לא נכונה, עומס פיזי , מנטאלי או רגשי.

 

אופן הטיפול

בשלב הראשון ובמטרה לאבחן את מקור הוורטיגו/סחרחורת, יעשה הכירופרקט אנליזה המתייחסת לסימפטום ולשורש הבעיה. בשלב הבא יקיים סדרה של מגעים עדינים שיגרמו לגוף להרפות ולשחרר דפוסי פעולה מגננתיים, שיובילו את המוח לפעולת REORGANIZATION  באותו אופן בו נעשה ריסטרט במחשב- במטרה לחזור להגדרות המקוריות. הטיפול הכירופרקטי מאפשר לגוף לחזור למצבו הטבעי, לחוליות הצוואר לחזור למקומן הנכון ולשחרור העומס על גזע המוח.

 

טיפול באמצעות שיטת NSA

בדרך כלל תחלוף התופעה במהלך סדרת הטיפולים הראשונה יחד עם זאת, מומלץ לסיים את התהליך רק לאחר שהלחץ הוסר במלואו. הפסקת הטיפול בשלב מוקדם מדי עלולה לגרום להישנות הסימפטומים. הניסיון הקליני מלמד כי הנזקים בעמוד השדרה הצווארי ובסיסי הגולגולת מתגבשים לאורך זמן, כתוצאה מאורח חיים לקוי, גורמי לחץ והרגלים לא נכונים כגון: ריבוי משימות, תזונה לא מאוזנת, דאגות, חוסר במגע, חוסר במנוחה, מערכות יחסים לא מתגמלות וכדומה.

 

הטיפול בשיטת NSA  מאפשר למטופל לעבור תהליך במהלכו קיים שחרור של עמוד השדרה, הרפיית השרירים, הסדרת הנשימה והפחתת רמת המתח באופן משמעותי. הטיפול הכירופרקטי מטפל בשינויים המתרחשים מתחת לפני השטח העלולים לגרום  לקצר – ורטיגו ובעקבות כך לשינויים מכאניים, ביוכימיים, מנטאליים ורגשיים. ההתערבות של הכירופרקט מביאה לתגובה חיובית של המערכת כולה ומאפשרת גם חשיבה בהירה יותר ומודעות עצמית וגופנית גבוהות יותר .

צור קשר

צור קשר ונחזור בהקדם – לקביעת תור, ליעוץ ובכל נושא