כאבי גב ופריצות דיסק 2018-07-16T09:53:05+00:00

כאבי גב ופריצות דיסק

כיצד הכירופרקט יכול למנוע ולהעניק טיפול בכאבי גב ממוקד וארוך טווח

זה יכול לתפוס אותך בכל מקום, כאב עמום, מקומי או ממוקד, שעלול להתעצם ולהיות מוקרן לאזורים שונים בגוף. כאבי גב מסווגים ככאב השכיח ביותר בעולם המערבי. מדובר על תופעה ממנה עתידה לסבול כ- 80% מהאוכלוסייה, החל מבעיות גב קלות ועד לפריצת דיסק.  מצב זה, עלול להשבית לגמרי את חיי היום יום, לפגוע באיכות החיים, וליצור תחושה של מוגבלות. בשנים האחרונות חלה עלייה מתמדת גם במספר הצעירים והילדים, הסובלים מכאבי גב קלים כקשים.

האם מדובר על מצב כרוני בהכרח? כיצד ניתן להימנע ומדוע כירופרקט מומלץ יכול לטפל בבעיה, בצורה הכי טובה?

 

איך זה מתחיל – הגורמים לתופעה, רגע לפני הטיפול בכאבי גב

ישיבה ממושכת או בתנוחה לא מתאימה מול מסך מחשב, עלייה ברמת המתח, הרמת משאות כבדים, התכופפות לא נכונה, יציבה לקויה, שינה על מזרן שאינו מותאם, חבלות, תאונות או פציעות ספורט – כל אילו עלולים ליצור עומסים מכאניים או רגשיים/מנטאליים על העמוד השדרה ומערכת העצבים. העומסים מצטברים לאורך שנים ועלולים לשמש קטליזאטור להתפתחות של בעיות גב שונות.

עומסים אלו יוצרים תגובה נוירולוגית שבה עמוד השדרה נמתח במטרה להתמודד עם העומס. המתח בעמוד השדרה גורם להתקשחות שרירי עמוד השדרה ולדחיסות החוליות, דבר שמוביל לפריצת הדיסק. המתח במערכת העצבים מצטבר עד שמגיע לנקודה קריטית שבה מערכת העצבים אינה יכולה לשאת בעומס. על מנת להגן על עצמה, ננעלת מערכת העצבים, והתוצאה היא מגוון של בעיות גב,  כמו כאבים בגב התחתון, האמצעי או העליון, כאבים במהלך ההיריון ופריצת דיסק.

 

אז מה עושים במטרה להשיג תוצאות ארוכות טווח?

הכירופרקט, שהנו גם מומחה לעמוד שדרה ולטיפול בכאבי גב, יכול לזהות את שורש הבעיה, להבין את הגורמים לה, וכך לבחור את צורת הטיפול הסובייקטיבית ולנקוט בטיפול המתאים.

לאחר מילוי שאלון מקיף הכולל התייחסות להיסטוריה רפואית והכללית וכן לאורח חיים,  עורך הכירופרקט סדרת בדיקות שתכליתן לאסוף מידע אובייקטיבי על מצב מערכת העצבים ועמוד השדרה.  לאחר קבלת תמונה מלאה על מצבו הבריאותי של המטופל, ממליץ הכירופרקט על דרך הפעולה המתאימה ביותר.

 

שיטת NSA מאפשרת את הטיפול היעיל ביותר בכאבי גב

כירופרקטיקה בשיטת N.S.A מאפשרת שחרור מתח מעמוד השדרה כולו, מעבר  לחולייה בודדת, כפי שנעשה עד היום. הטיפול, המתבצע באמצעות מגע עדין ומדויק בנקודות אסטרטגיות בחוט השדרה, מפסיק את ההתנהלות המגננתית ויוצר דפוסים תפקודיים יעילים ורגועים יותר. בצורה כזו המתח הכרוני בשרירי הגב יורד, תפקוד החוליות ואופן היציבה משתפרים, עמוד השדרה מתגמש ויכול לעמוד בצורה יעילה בעומסי היומיום. בנוסף, כתוצאה מהטיפול, המתח הגופני הפנימי נרגע ותפקוד המערכות הפנימיות, כמו הנשימה, הלב ולחץ הדם ומערכת העיכול, משתפר.

צור קשר

צור קשר ונחזור בהקדם – לקביעת תור, ליעוץ ובכל נושא