כירופרקטיקה והיריון 2018-07-16T09:53:44+00:00

כירופרקטיקה והיריון

בהיריון? מזל טוב.

לצד ההתרגשות הגדולה והחוויה הנפלאה בפניה עומדת האשה, צפויים גם שינויים הורמונאליים, פיזיים ונפשיים הנובעים מהכנת הגוף לקראת הלידה.

במהלך תקופת ההיריון, צפויה האישה להעלות כ- 10-20 קילוגרמים – גידול במשקל המשפיע על עמוד השדרה ויציבתו. חלוקת המשקל בלתי מאוזנת על החוליות משפיעה על העצבים, השרירים וניידות המפרקים בעמוד השדרה ובאגן. מרבית משקל הגוף המופקד באזור הבטן גורם למרכז הכובד לנוע קדימה,  מצב שעלול להקשות על הגוף להסתגל לשינויים ויכול לגרום לכאבים בגב התחתון.  בנוסף לעלייה במשקל, האגן מתרחב במטרה לאפשר את גדילת העובר, מצב שעלול לגרום למפרקי האגן להתרופפות, וליצור חוסר יציבות בעמוד השדרה כולו.

טיפול כירופרקטי בזמן ההיריון יכול לסייע לאיזון וייצוב אגן הירכיים ולאפשר לרחם לגדול באופן סימטרי. הטיפול יכול גם למנוע מצב של לחץ תוך רחמי ותמיכה בלתי שווה של הרצועות המחזיקות את הרחם. מצב זה עלול להקטין את מרחב המחייה המרבי של העובר, ולהוביל לחבלי לידה ארוכים וכואבים עם סיכוי רב יותר להתערבות רפואית בלידה.

 

הטיפול הכירופרקטי יכול לעזור לנשים הרות הסובלות מכאבי ראש, גב, רגליים ואישיאס, בחילות, טחורים, עצירות, נפיחות, נימול בידיים או ברגליים, סינדרום תעלה כרפלית ועוד.

שיטת NSA בטוחה ועדינה וללא חשש או סיכון לעובר, לאם או למהלך התקין של ההיריון. הטיפול משפר את יכולת הגוף להתמודד עם השינויים הפיזיולוגיים ומאפשר התפתחות תקינה ובריאה של ההיריון. הבדיקה יכולה גם לאתר ולטפל במצב בו האגן מתרחב כדי לאפשר את התפתחותו התקינה של העובר ואינו חוזר למנחו הטבעי.

לסיכום, אישה המטופלת אצל כירופרקט מומלץ במהלך ההיריון, יכולה ליהנות מיציבה נכונה, הפחתה של כאבי גב ודלקות ולעיתים גם לידה קלה יותר. מומלץ גם לקיים סדרת טיפולים לאחר הלידה במטרה לעזור לגוף לחזור למצב בו היה לפני ההיריון.

צור קשר

צור קשר ונחזור בהקדם – לקביעת תור, ליעוץ ובכל נושא