מגרנות 2018-07-16T09:54:12+00:00

מגרנות

כאבי ראש המתחילים במיחושים קלים ועלולים להגיע לחוסר יכולת לתפקד.

מהם הגורמים לכך, האם ניתן להימנע וכיצד הכירופרקטיקה מאפשרת טיפול יעיל, טבעי וארוך טווח?

מעל 90% מהאוכלוסייה הבוגרת ומעל 40% מהילדים, סובלים מכאבי ראש קלים ועד חריפים. אחוז מסוים מהאוכלוסייה לוקה במיגרנה- תופעה של כאבי ראש, המלווים בתסמינים שונים ונירולוגים, שעלולים להתגבר ולהמשך שבועות או חודשים כגון: בחילות, סחרחורות, הקאות, הפרעות בראייה, רגישות לאור ואף התעלפות. מרבית הסובלים ממיגרנות הן נשים.

 

למה זה קורה?

זרימת הדם למוח, מושפעת על ידי שינויים בכלי הדם באזור הנובעים מעומסים ולחצים פיזיים או נפשיים, חוסר יכולת להתמודד עם מצבי מתח ועם כעסים, יציבה לא נכונה, תזונה לקויה ועוד. גירויים כימיים (ריחות, רעלים, שוקולד, חלב, קפה), שינויים הורמונאליים (מחזור) וחשיפה לרעשים ואור, עלולים להוות גם הם טריגרים להתפתחות מגרנה.

כתוצאה מכך יכול להיווצר מצב בו קיימת הצטברות של נוזל הדם ללא יכולת לזרום החוצה באופן תקין.

 

מה עושים?

גישתה הטבעית ונטולת ההתערבות התרופתית של הכירופרקטיקה הינה משמעותית עבור הסובלים ממיגרנות וכאבי ראש. מחקרים בתחום מצביעים על הכירופרקטיקה והדיקור כיעילים ביותר לטיפול בתופעה לאורך תקופה ממושכת,  מכיוון שהטיפול מתמקד בהסרת המתחים החולייתיים והשריריים מעמוד השדרה ובכך מאפשר את שחרור המתח העצבי. מחקרים הוכיחו כי הטיפול הכירופרקטי הביא להפחתה של 90% מהתקפי המיגרנה כאשר בהתקפים שנצפו, משך ההתקף הופחת ב-38%. יתרה מזאת, השימוש התרופתי פחת ב-94%, כמו גם סימפטומים אחרים הקשורים במיגרנה כגון בחילות, הקאות, רגישות לאור ולקול.

הכירופרקט המטפל גם בשיטת NSA מבצע למעשה ריסטרט למערכת העצבים, במטרה להחזיר את הגוף למצבו המקורי, התקין והמאוזן , כחלק מתהליך של ריפוי. גם אם התסמין משפיע על איבר מסוים והכאב נראה נקודתי בפועל, הטיפול הכירופרקטי מתייחס לגוף כמכלול.

בנוסף לטיפול של הכירופרקט, הכרחי לבצע מספר שינויים באורח החיים החל מפעילות גופנית, שילוב אורח חיים רגוע ושלב כולל שימוש בטכניקות הרפיה, הקפדה על כמות שעות שינה רצויות וסדירה ושינוי תזונתי – הימנעות ממאכלים כגון:  שוקולד, קפה, סוכר, מוצרי חלב ובעיקר גבינות קשות, אלכוהול, רוטב סויה וחוסר בנוזלים. יש להקפיד על ארוחות סדירות ואם ניתן, להיוועץ עם תזונאי לנטילת תוספים כמו מגנזיום, קומפלקס B, חרצית ומנטה.

צור קשר

צור קשר ונחזור בהקדם – לקביעת תור, ליעוץ ובכל נושא