פציעות ספורט 2018-07-16T09:54:30+00:00

פציעות ספורט

מהן פציעות ספורט, כיצד נגרמות וכיצד הכירופרקטיקה  יכולה לסייע במניעה וטיפול

לא רק לספורטאים מקצוענים.

פציעות ספורט נגרמות עקב עומסים המזיקים לרקמות הגוף – שרירים, רצועות, גידים ומפרקים. פציעות ספורט אקוטיות יכולות להיגרם עקב חבלה, שבר, נקע, או כתוצאה מפעילות עצימה ביותר כדוגמת מתיחת שריר.

קיימים  שלושה גורמים עיקריים למרבית פציעות הספורט:

  • עומסי שחיקה מצטברים הגורמים לדלקות וכאבים באזור הפגוע.
  • שחיקה ומאמץ כתוצאה מלקויות בתכנון מערך אימון – עלייה חדה בעצימות האימון, או שימוש בציוד לא מותאם.
  • לקויות בתפקוד הגוף – חוסר סימטריה בגוף, ירידה בטווחי תנועה.

אופן השיקום ודרך הטיפול כאשר מדובר בפציעה כרונית

השיקום הכירופרקטי מתמקד בהחזרת התפקוד האופטימלי של הגוף. בשלב הראשון חשוב לאבחן את הגורמים לפציעה במטרה לשפר את טווחי תנועת המפרק. בשלב הבא ניתן לחזק את טונוס השריר ולאחר מכן, לשפר את התפקוד המוטורי פונקציונלי עצב-שריר.

פציעה כרונית עלולה גם להעיד על מצב בו הגוף אינו מתפקד כשורה ולכן חשוב לבדוק את הלקויות התפקודיות ולהבטיח שהגוף כשיר לפעילות עצימה. הטיפול הכירופרקטי מסדיר את הפעילות התפקודית התקינה של הגוף ובכך גם משפר את ביצועי הגוף .

יותר ויותר ספורטאים וקבוצות ספורט בעולם מבינים את חשיבות הטיפולי הכירופרקטיקה גם כאמצעי לשיקום, שיפור ומקסום ביצועי הגוף. בעשורים האחרונים אנחנו עדים לשילובם של ד"ר לכירופרקטיקה בקבוצות  NFL (ליגת הפוטבול המקצוענית), בקבוצות NBA  ובאיגודי הספורט האולימפי. ההכשרה המקצועית שעובר ד"ר לכירופרקטיקה, המתמחה ברפואת ספורט מאפשרת את ההבנה המערכתית והקשר בין מערכות הגוף השונות כמו מערכת העצבים, עמוד השדרה והגב, שרירים ומפרקים. הכירופרקט (כירופרקטור) המומחה מסוגל להעניק טיפולים השומרים על כשירות ותפקוד אופטימלי של מערכות אילו. לימודי אנטומיה, נוירולוגיה, ביו-מכאניקה, פיזיולוגיה וטכניקות טיפוליות ייחודיות, מאפשרים טיפול בכל פציעות השריר והשלד – מתיחות, נכאים, פריצת דיסק, ספסטיות בשרירים, דלקות, שברי מאמץ, מדרסים ועוד. בנוסף, הכירופרקט (כירופרקטור) הפועל כחלק מהצוות המקצועי, מנחה את הספורטאים ואת מאמני הכושר בכל הנוגע לתרגילי זריזות וגמישות באופן אישי וכנדרש. טיפולי הכירופרקטיקה מבוצעים באופן שוטף לפני משחקים או אימונים כחלק מהכנת הגוף לפעילות המאומצת לפני ואחרח התחרות, כחלק משיקום ומניעה של פציעות.

"…. הקבוצה כללה את הרופאים, המעסים, המכונאים והטבחים……, אך תרומתו של הכירופרקט (כירופרקטור) ד"ר ג'ף ספנסר הייתה מעל כולם. ד"ר ספנסר דאג לחבר את גופינו מחדש לאחר כל רכיבה….". כתב לאנס אמסטרונג, רוכב האופניים האגדי.

רבים מבין הספורטאים הבינלאומיים, ביניהם רוז'ה פדרר, הטניסאי שדורג שנים רבות מספר 1 בעולם וטייגר וודס, אלוף העולם בגולף, נוהגים לקבל טיפולי כירופרקטיקה לפני הטורנירים הגדולים והמשמעותיים, באופן קבוע.

צור קשר

צור קשר ונחזור בהקדם – לקביעת תור, ליעוץ ובכל נושא