פריצת דיסק בצוואר – למה זה קורה לך?

גם מי שלא סבל מהבעיה מעולם בוודאי מודע לקיומה, ואין ספק כי פריצת דיסק היא אחת הבעיות האורתופדיות הנפוצות והמוכרות ביותר. למרבה הצער שכיחותה באוכלוסייה הכללית גבוהה, ונמצא אותה למשל אצל ספורטאים העוסקים במשחקי כדור או בענפים שבהם עמוד השדרה מתמודד עם תנועות חדות וקיצוניות. היא גם נפוצה אצל מבוגרים, וכן בקרב אנשים שמרימים משאות כבדים מדי בתדירות גבוהה מדי, ובקרב אנשים שמבלים זמן ממושך בישיבה. כירופרקט מומלץ בהחלט יוכל להציע פתרון איכותי ויעיל לבעיה, אבל עוד קודם חשוב להכיר את האנטומיה שלנו קצת יותר לעומק ולהבין איך נגרמת פריצת דיסק בצוואר.

פריצת דיסק – שיעור מזורז באנטומיה

הדיסק הוא למעשה רקמה הניצבת בין כל שתי חוליות בעמוד השדרה, ובתוכו נמצא חומר רך עם מרקם המזכיר מאוד את מרקמו של הג'לטין. המטרה העיקרית של הדיסק היא לשמש כבולם זעזועים ולמנוע את שחיקת החוליות, ובמצב תקין הוא מבטיח את גמישותן. אלא שהוא חשוף גם לעומסים הרבים המוטלים על הגוף, וזאת בשל תפקידו המרכזי של עמוד השדרה, הנושא את פלג הגוף העליון. במקרים אלה ניתן לזהות לחץ על עמוד השדרה, אשר בתורו משפיע גם על הדיסק, מפעיל עליו לחץ ושוחק את המעטפת שלו. כשהדיסק מתחיל לבלוט החוצה זוהי תופעה המוכרת בשם בלט דיסק צווארי, וכאשר הדיסק נקרע והנוזל פורץ החוצה – זוהי פריצת דיסק. לרוב, פריצת דיסק צווארי מתרחשת בין חוליות C5 ל-C6.

פריצת דיסק צווארי – התסמינים שחשוב להכיר

נשאלת השאלה איך נוכל לדעת האם מדובר בפריצת דיסק והאם כירופרקט מומלץ יוכל לסייע בפתרון הבעיה. אם כן, לפני הכל כדאי להכיר את התסמינים המרכזיים, והם בהחלט שם כדי לעורר את החשד ולדחוף אותנו לייעוץ מקצועי. כאב הגב הוא התסמין הנפוץ ביותר, אבל ישנם מספר סימפטומים אחרים שמעידים על פריצת דיסק, לרבות הקרנה של הכאב על השכמות, הכתפיים או הידיים. במקרים רבים מורגשת גם תחושה של "שריפה" או נימול בידיים, השרירים עשויים להיחלש או לתפקד באופן חלקי בלבד, ובמקרים חמורים אף יותר ניתן לזהות פגיעה בטווח התנועה ואף קושי משמעותי בשינה.

טיפול בפריצת דיסק באמצעות כירופרקט מומלץ

כדי להבטיח טיפול איכותי ואפקטיבי לאורך זמן רצוי לפנות בשלב זה לקבלת ייעוץ מקצועי, כאשר כירופרקט מומלץ יידע לאבחן את הבעיה, לזהות את מקורה ולהציע תוכנית טיפול שנתפרת באופן מושלם למידות האישיות שלכם. זהו טיפול המבוסס על לחיצות בעוצמה מדודה, בנקודות האסטרטגיות שאותרו על ידי הכירופרקט המומחה. כך, ללא תרופות, זריקות ואפילו ניתוחים או הליכים פולשניים אחרים, ניתן לטפל בבעיה עצמה – ולא רק בתסמינים. במקום להתמקד בכאב, זה הזמן להקשיב לו, לפנות למומחים של המרכז לכירופרקטיקה, ולקבל טיפול מקצועי ברמה הגבוהה ביותר.

By | 2021-04-29T11:13:47+00:00 אפריל 22nd, 2021|מאמרים והרצאות|0 Comments

צור קשר

צור קשר ונחזור בהקדם – לקביעת תור, ליעוץ ובכל נושא