טיפול כירופרקטי בכאבי גב תחתון

טיפול בכאבי גב כרוניים נעשה במגוון רחב של דרכים. לצד ניתוחים והליכים פולשניים ניתן ליהנות גם מטיפולים המוצעים על ידי כירופרקטים, כשאחת השיטות המתקדמות היא שיטת ה-NSA.
חלק ניכר מהכאבים בגב מרוכזים בגב התחתון. נתונים מראים שאחד מכל שני אנשים מבוגרים יסבלו מכאבים באזור הגב התחתון.

כאבים בגב התחתון – רקע

חשוב בראש ובראשונה להבין שכאבים בגב התחתון הם סימפטום אורטופדי נפוץ ולא מחלה. נתונים מראים כי 80% מהאנשים יפנו לרופא פעם אחת לפחות ויתלוננו על כאבים באזור זה.
כאבים בגב התחתון מתייחסים לכאבים באזור האחורי מתחת לצלעות ועד הקו העליון שמעל הישבן. הכאב בגב התחתון יכול להיות נקודתי, כשיש פעמים ואותו כאב יקרין גם מטה לכיוון הרגליים.
יש פעמים והמקור לכאבים בגב התחתון נוגעים להפרעה ניוונית שהביאה לכאב והיא יכולה לחלוף כפי שהופיעה. מנגד, ישנם מקרים שהכאב מהווה סימפטום ראשוני לקראת הבאות בדמות גידול או זיהום.
הזנחה בטיפול התאמתי נכון יכול להוביל לקיבוע בעיית הליקויים בחוליות, להוביל לפגיעה כרונית ולהחריף עוד יותר את כאבי הגב.

עד כמה תופעת כאבי הגב התחתון שכיחה?

בקרב האוכלוסייה המערבית נערך מחקר לאורך עשור שהגיע למסקנה כי גידול מספר הסובלים מכאבים בגב התחתון גדול פי 14 מקצב גידול האוכלוסין בלא מעט מדינות מערביות. מדובר על נתון המצביע על עלייה גדולה באלו הסובלים מכאבים בגב התחתון לעומת כל בעיה רפואית אחרת.
בארה"ב גילו כי כאבים בגב התחתון הביאו להפסד של 93 מיליון ימי עבודה בשנה ומכאן להפסד כספי של 15 מיליארד דולרים המוקדשים לטיפולים ופיצויים לאלו הסובלים מכאבים באזור זה.

אפשרויות הטיפול הכירופרקטי בכאבי גב תחתון

בשאלה איך לטפל בכאבי גב חשוב לקחת בחשבון את האפשרות לטיפול באותם כאבים אצל כירופרקט. טיפול כירופרקטי לכאב גב תחתון נעשה באמצעות התאמה – Adjustment של הליקויים החולייתיים. הטיפול מתבצע בעזרת ידיו של הכירופרקט לצד שימוש במכשירים ייעודיים.
טיפול נוסף ואפשרי לכאבי בגב התחתון הוא טיפול ברקמות השדרה הרכות. מדובר בעצם על טיפול בטכניקת ה -STT – Soft Spinal Tissue Treatment . טכניקה המתמקדת יותר בטיפול בשרירים וברקמות הרכות הצמודות לעמוד השדרה.

טיפול NSA ממוקד בגב התחתון

טיפול NSA של כירופרקט יודע לפעול בצורה רחבה יותר בכל הנוגע לכאבים בגב התחתון. באמצעות ביצוע של לחיצות עדינות בנקודות מאוד אסטרטגיות שסומנו ככאלו המשפיעות על הכאב, זוכים מטופלים רבים להקלה משמעותית בכאבים וביכולת לשוב וליהנות מאיכות חיים טובה בהרבה.
טיפולי NSA לכאבים בגב התחתון התגלו כאלו המקלים בצורה דרמטית על המתח הכרוני שנוצר אצלנו בשרירי הגב, בשיפור תפקוד החוליות ושיפור היציבות שלנו.
טיפול כירופרקטי NSA הופך יותר מקובל בישראל ובמדינות מערביות נוספות. בשיחה עם הצוות המטפל חשוב לוודא שטיפול NSA אפשרי באותה מרפאה אליה פניתם.

By | 2020-10-22T10:36:39+00:00 אוקטובר 22nd, 2020|מאמרים והרצאות|0 Comments

צור קשר

צור קשר ונחזור בהקדם – לקביעת תור, ליעוץ ובכל נושא