טיפול כירופרקטי בכאבי צוואר וראש

הטיפול הכירופרקטי בכאבי צוואר וראש מאתר את הגורמים שיצרו את המתח הפיזיולוגי ומסייע להפחית עומסים ולשחרר את הכאב

כאבי צוואר וכאבי ראש הינם שני סימפטומים נפוצים, מהם סובלים קרוב למאה אחוז מהאוכלוסייה בשלב כזה או אחר בחיים. הכירופרקטיקה מטפלת באדם הסובל ולא רק בכאב עצמו, כלומר היא מאתרת ומטפלת בבעיה שגרמה לכאב, במטרה לסייע לגוף ולאדם להתמודד באופן יעיל ומדויק עם כאבי הצוואר והראש ולשפר את אורח ואיכות החיים.

מה גורם לכאבי צוואר וראש?

כאבי ראש חריפים יכולים להופיע במשך ימים ועד לחודשים ברצף, כך שהם מפריעים לתפקוד היום יומי שלנו, בנוסף לסבל שנגרם מהכאב. אולם, יש לזכור שכאב ראש הוא רק תוצאה, כאשר הסיבה להופעתו היא העומסים הפיזיים, הכימיים והרגשיים שאיתם נאלצות להתמודד מערכות הגוף. טיפול כימי, כגון נטילת תרופה נגד כאבי ראש, לא תשחרר את העומסים אלא תיתן תחושה רגעית של הקלה בכאב, שצפוי לחזור מיד לאחר התפוגגות השפעתה הכימית. בין הגורמים המרכזים לכאבי הראש הם שינוי בזרימת הדם למח, לחץ במערכות הסינוסים ומתח שרירי צווארי. גם ספאזם שרירי וליקוי תנועתי בחוליות עמוד השדרה יוצרים לחץ על עצבי וגורמים לכאבי ראש.

כאבי ראש צווארים כתוצאה מיציבה לקויה

כאבי ראש צווארים הנם התופעה השכיחה ביותר מבין סוגי כאבי צוואר וראש, והם נובעים ממתח בשרירי הצוואר ומעומסים מכאניים על חוליות הצוואר. כאבים מסוג זה יורגשו לרוב תוך התפשטות לכל האזור ויקרינו על אזורי העורף, צידי הרכות, מעל העיניים ועוד. הגורם לתופעה הוא לרוב יציבה לקויה, כתוצאה מהרגלי ישיבה גרועים ביותר שפיתחנו בעת נהיגה, אחיזת טלפון בין כתף לצוואר, ישיבה ממושכת מול מסכיי המחשב והטלוויזיה ועוד. הרגלים כאלו גם גורמים להאטה בזרימת הדם והתקשחות השרירים. גורמים נוספים לכאבי צוואר וראש, הם בעיות במפרק הלסת, עזרי ראייה שאינם מתאימים ועד לחבלות, תאונות ופגיעה טראומתית בגוף.

כיצד הכירופרקטיקה מטפלת בכאבי צוואר וראש?

הכירופרקטיקה מטפלת בכאבי צוואר וראש בעזרת הסרת המתחים החולתיים והשריריים מעמוד השדרה ושחרור המתח העצבי. בין היתר, הטיפול יתרום לשינויים בהרגלים הלקויים שסיגלנו באורח החיים המודרני ולכן גם, לאחר הטיפול הכירופרקטי, התופעה לא תחזור על עצמה. הטיפול הכירופרקטי בכאבי צוואר וראש הוא כלי להתמודדות לטווח הארוך, ללא טיפול תרופתי, המאפשר הסתגלות לאורח חיים בריא..

כאבי צוואר ו"גלישה צווארית"

הרגלים לקויים ויציבה שגויה הם גם הגורמים המרכזיים לכאבי צוואר ו"גלישה צווארית", תופעה המורגשת בקרב כ-90 אחוז מהאוכלוסייה. הפעולות הכי פשוטות לכאורה שאנו מעמיסים על הגוף, כגון הטיית הראש למטה במשך צפייה במסך הטלפון או שינה על כרית לא מתאימה, יוצרים עומסים בלתי סבירים על שרירי הצוואר, גורמים לשחקיה של חוליות הצוואר ולמתח בעמוד השדרה. כאבי צוואר אלו מאפיינים את כל גילאי האוכלוסייה ויכולים להתפתח כבר בגיל צעיר מאוד.

טיפול כירופרקטי בכאבי צוואר וראש

הטיפול הכירופרקטי בשיטת NSA בכאבי צוואר וראש מתבצע ללא תרופות- בעזרת עבודת ידיים בלבד ונגיעות עדינות בנקודות אסטרטגיות לאורך עמוד השדרה. הטיפול מאפשר לשחרר את המתח מעמוד השדרה ומאפשר למח לפתח דפוסים תפקודיים יעילים ובריאים. כאשר המתח מוסר גם הכאבים חולפים ומעבר לכך, מערכות הגוף "מקבלות הזדמנות לחשיבה מחודשת", כלומר עם הסרת המתח, מתאפשר להן לחדש את פעילותן, זאת לצד השפעות רגשיות של הטיפול. הטיפול הכירופרקטי בכאבי צוואר וראש, נותן מענה לקשיים פיזיולוגיים, כימיים והתנהגותיים, שכן לאחר הטיפול הגוף מאפשר את השינויים ולא "נעול" יותר על דפוסים לקויים מן העבר.

סובלים מכאבי צוואר וראש חריפים? רוצים לטפל בכאב וגם לשפר את איכות החיים? מומלץ לפנות לייעוץ כירופרקטי

למידע נוסף וזימון תור צרו קשר

By | 2018-06-19T09:18:50+00:00 דצמבר 6th, 2017|מאמרים והרצאות|0 Comments

צור קשר

צור קשר ונחזור בהקדם – לקביעת תור, ליעוץ ובכל נושא