מה זה כירופרקט?

יכול להיות ששמעתם עליו אבל האמת היא שמעולם לא באמת הבנתם מה הוא עושה, למה צריך אותו ומתי כירופרקט יכול לעזור גם לכם. אלא שרוב האנשים דווקא זקוקים לו יותר מכפי שהם מבינים, שכן הטיפול הכירופרקטי הוא המענה האפקטיבי לשלל בעיות וכאבים שכמעט כולנו מתמודדים איתם, ויותר מפעם אחת בחיים. עם הלחיצות הנכונות הוא יכול לחולל שינוי של ממש, וכדאי להכיר אותו קצת יותר לעומק.

הכירופרקט: עובד ידיים

דרך טובה להגדיר מה זה כירופרקט היא להבין את משמעות המילה, כמובן. "פרקטיקה" היא עבודה, ו"כירו" הם הידיים, והרי אין דרך מדויקת יותר להסביר את פעולת הכירופרקט יותר מאשר "עבודת ידיים". כשהוא מאבחן את הבעיה, מזהה את הכאב ומגדיר את מקורו, הכירופרקט יכול לבצע לחיצות בעוצמה הנכונה ובאופן מדויק להפליא. הלחיצות הללו מקלות על הכאב, בין אם הוא מופיע בגב התחתון או העליון, בכתפיים או בצוואר. הטכניקות שלו מותחות את השרירים, מטפלות בגורמי הכאב ומקלות על האגן, על החוליות ועל עמוד השדרה.

מענה לבעיות שונות

אולי זה העידן שבו אנחנו חיים, אולי העומס שמוטל עלינו ואולי זוהי תוצאה של התנהלות לקויה, אבל כאבי גב ושרירים מופיעים לא פעם. הישיבה הממושכת מול המחשב מראה את אותותיה, נשיאת משאות פיזיים (או משקולות כבדות מדי) פוגעת בגוף וגם לחצים ומתחים נפשיים משפיעים עלינו. נשים סובלות מכאבי גב במהלך ההיריון, סחרחורות וכאבי ראש מושפעים במידה רבה מלחץ על הצוואר, ובעיות רבות אחרות כמו פריצת דיסק פוגעות באיכות החיים שלנו. בחלק מהמקרים אנחנו מנסים להסתפק במשכך כאבים כזה או אחר, מקווים לטוב ומחכים שזה יעבור. מצד שני, כירופרקט מנוסה יכול להקל משמעותית.

הבעיות הנפוצות בהן מטפל כירופרקט

אם כן, כדי להבין מה זה כירופרקט חשוב להבין במה בדיוק הוא מטפל – ואיך זה עובד. הבעיות השונות, אלו שמובילות להופעתם של כאבי גב או צוואר למשל, הן בעיות שמקורן ביציבה לקויה, עומס מוגזם או ישיבה ממושכת, וכדי להתמודד איתן טוב יותר נדרש טיפול שלא רק מקל על הכאב אלא גם מונע את חזרתו. כאן נכנס לתמונה הכירופרקט. הוא מפעיל לחץ מדוד על נקודות אסטרטגיות לאורך עמוד השדרה, הוא מאתר את מוקדי הכאב ומעל לכל הוא יודע בדיוק איפה לגעת, באיזו עוצמה ובאיזו תדירות.

מה זה כירופרקט בשיטת NSA?

הלחיצות המדויקות הללו הן קריטיות והן חלק בלתי נפרד מתהליך הטיפול הכירופרקטי בשיטת NSA (Network Spinal Analysis). בשיטה הזו, שעומדת במרכז ההליך הטיפולי במרכז לכירופרקטיקה בישראל, ניתן להתגבר על כאבים שנגרמים בעקבות כאבי צוואר וכתפיים, פריצת דיסק, בעיות ניווניות וכאבי פרקים, ואפילו כאבי גב שמקורם בהיריון, בפעילות ספורטיבית לקויה, בעקמת או בנפילות. היום, כשיש טיפול פשוט ומדויק כל כך, אין סיבה אמיתית לחיות עם הכאב ולוותר על איכות החיים שמגיעה לכם.

By | 2022-08-10T23:02:02+00:00 נובמבר 22nd, 2018|מאמרים והרצאות|0 Comments

צור קשר

צור קשר ונחזור בהקדם – לקביעת תור, ליעוץ ובכל נושא