טיפול כירופרקטי בפריצת דיסק מפחית עומסים

האם קיים קשר בין כאבי גב לפריצת דיסק וכיצד יכול כירופרקט לשחרר את המתחים ולסייע לעמוד השדרה לחזור לתפקוד תקין?

כאבי גב מיוחסים לא אחת כסימפטום של פריצת דיסק, כאשר למעשה, כלל לא קיימים מחקרים המעידים שפריצת דיסק היא המקור לכאבי הגב. רגע לפני שנכנסים לתחזיות שחורות כדאי לשמוע על הקשר בין כירופרקטיקה ופריצת דיסק ומה יש להציע!

האם פריצת דיסק מונעת פעילות גופנית?

עבור הכירופרקטיקה פריצת דיסק היא לא עניין של טאבו. בניגוד לאבחנות הרפואיות, המתבססות על צילום CT ולדעה הרווחת, כאמור, לא קיימים מחקרים המעידים שפריצת דיסק היא הגורם לכאבי גב. יתרה מכך, בניגוד להמלצה הרווחת בעת אבחון רפואי של פריצת דיסק לחדול מכל פעילות, רואה הכירופרקטיקה בפריצת דיסק כסיבה להמשיך בפעילות גופנית מתונה, שכן מחקרים מראים כי גם לאחר שפריצת הדיסק חלפה לכאורה כאשר חלפו כאבי הגב- היא עדיין קיימת וכי דווקא פעילות גופנית מתונה מסייעת בהחלמת הכאבים, המורגשים יותר בזמן מנוחה.

מה עובר על הדיסק?

הסבר הכירופרקטיקה לפריצת דיסק נעוץ תחילה בהסבר הפיזי – היותו של הדיסק רקמה סחוסית, המהווה רפידה בין חוליות עמוד השדרה, שתפקידו למנוע את שחיקתן, לבלום זעזועים, לשפר גמישות ועוד- וממשיכה בהסבר המהותי- הנוגע לעומסים הכבדים שעמוד השדרה נאלץ לספוג, הן כתוצאה ממשקל הגוף והן כתוצאה מאורח חיים לקוי. כאן הטיפול הכירופרקטי בפריצת דיסק נכנס לתמונה. היכולת של הכירופרקט לראות את התמונה המלאה של עומסים, כגון יציבה לקויה, ישיבה ממושכת, עומסי אימונים שעוברים ספורטאים ורוכבי אופניים- כל אלו מעלים את הלחץ התוך דיסקי ושוחקים את הטבעות ההיקפיות שמהן בנוי הדיסק. במכרז הטבעות הללו נמצא חומר המסייע לבלום זעזועים אולם כאשר המערכת המשוכללת הזו איננה עומדת בעומס, הלחץ בתוך נוזל הדיסק מתעצם ומספר טבעות עלולות להיקרע ואז נוצר בקע דיסק. בהעדר טיפול הדיסק צפוי להישחק והנוזל התוך דיסקי צפוי לפרוץ החוצה. יש לציין כאמור, כי לרוב פריצת דיסק מתרחשת ללא תגובה מיידית של תחושת כאב גבי.

אבחון כירופרקטי לפריצת דיסק

הכירופרקטיקה, רפואה משלימה, דוגלת בהחזרת מערכות הגוף לתפקוד תקין, יעיל ובריא ובמתן אפשרות להחלמה באופן טבעי, ללא תרופות וניתוחים. האבחון בכירופרקטיקה לפריצת דיסק יכול להעזר בצילומי הדמייה כגון CT אולם הוא מתבצע באמצעות הפעלת נגיעות אסטרטגיות לאורך עמוד השדרה, במטרה לשחרר את העומסים המוטלים על עמוד השדרה, ללא תרופות וניתוחים. מרבית בכאבים המוקרנים מהגב או מהאגן לרגל בעקבות פריצת דיסק, נובעים משרירים ורקמות הנתונים תחת עומס ולכן, מפתחים קשריות שריר הגורמות לכאבים. הלחץ העצבי יכול להשתחרר על ידי פעולות שחרור שרירים וכאן תפקידו הקריטי של הטיפול הכירופרקטי בפריצת דיסק. זאת ועוד, הבעיה עלולה לנבוע מלחץ לאורך כל עמוד השדרה.

כירופרקטיקה מטפלת בסיבה ולא רק בתוצאה

טיפול הכירופרקטיקה בפריצת דיסק שואף לתת מענה למקור הבעיה ולא רק לתוצאה. פריצת דיסק לרוב איננה קשורה לכאבי הגב שחשים המטופלים אלא לליקויים אנטומיים מכאניים ולכן, מדובר בסימפטום, בעוד הכירופרקטיקה מטפלת באבחנות של פריצת דיסק באמצעות איתור מקור הבעיה. לכן, הכירופרקטיקה לא רואה בפריצת דיסק כסיבה להכנס לדאגות מיותרות. להפך, טיפול כירופרקטי בפריצת דיסק רואה יתרון בכאב, סממן של הגוף שהגיע הזמן להחזיר את מערכות הגוף לתפקוד סדיר, שהגיע הזמן לבחון את מערך האימונים, אורח החיים והעומסים המוטלים על הגוף.

איך מטפל כירופרקט בפריצת דיסק?

הכירופרקטור המתמחה בשיטת NSA מנוסה בהפחתת מתחים מעמוד השדרה, פעולה המאפשרת למערכות הגוף, העצבים והמח לייצר דפוסי התנהגות חדשים. הטיפול מתבצע באמצעות נגיעות אסטרטגיות לאורך עמוד השדרה, תוך הפחתת המתח הכרוני בשרירי הגב ובעיקר- הפחתת הלחץ ועד שחרור מוחלט של לחץ על הדיסק. כמו כן, בעזרת הטיפול הכירופרקטי משתפרת היציבה ועמוד השדרה עומד בעומסים המוטלים עליו. יחד עם השיפור המערכתי, משתפרת גם יכולת הנשימה התקינה, הפחתת מתח מנטאלי, שיפור מערכת החיסון, העיכול ועוד.

תחושת רוגע ושלווה מתלוות לטיפול הכירופרקטי בפריצת דיסק ומסייעות לשפר את אורח החיים ולהעביר מכאובים שונים, שהיו תופעות לוואי של אורח החיים הלא תקין, כגון מיגרנות, חרדות ולחצים רגשיים. אובחנתם כסובלים מפריצת דיסק? חוששים שכאבי הגב הם תוצאה של בקע דיסק? זה הרגע לפנות לקבלת ייעוץ כירופרקטי לפריצת דיסק.

למידע נוסף וזימון תור צרו קשר

By | 2022-08-10T22:55:44+00:00 נובמבר 2nd, 2017|מאמרים והרצאות|0 Comments

צור קשר

צור קשר ונחזור בהקדם – לקביעת תור, ליעוץ ובכל נושא