כאבים בגב התחתון – יש מה לעשות: קבוצות סיכון וטיפול

 

כאבים בגב תחתון יכולים להווצר מטעמים רבים כמו פציעות שונות, מצבים או מחלות וברוב המקרים פגיעה בשרירים או חוליות בגב. הכאב יכול לנוע על סקאלה של כאב בינוני עד חמור ובמקרים מסויימים עשוי לגרום לקושי בחיי היום יום כמו בעבודה, בשינה ובהליכה. במרבית הפעמים הקומבינציה של תרפות ומנוחה עושות את העבודה, נוסף כמובן לטיפולי רפואה משלימה כגון טיפולים כירופרקטיים ואוסטאופתיים. הסטטיסטיקה מדווחת כי ארבעה מתוך חמישה אנשים יסבלו מכאבי גב ברמות משתנות בשלב זה או אחר של חייהם. חושבים שזה אתם? במיוחד עבורכם ריכזנו את שלושת קבוצות הסיכון העיקריות לכאבים בגב תחתון:

  • גיל ומשקל- אנשים מעל גיל 30 יש יותר סיכוי לחוות כאבי גב ופריצות דיסק וזאת משום שעם השנים עמוד השדרה שלנו נשחק. כמו כן, אנשים שסובלים ממשקל יתר הם בעלי סיכוי גבוה ביותר זאת משום הלחץ שהמשקל יוצר על עמוד השדרה.
  • אורח חיים- אנשים שמעשנים, מפריזים בשתיית אלכוהול או בעלי אורח חיים יושבני הם בעלי סיכוי גבוה ביותר לסבול מכאבי גב למינהם.
  • מחלות, מומים ובריאות הנפש- אנשים עם היסטוריה רפואית משפחתית של דלקת מפרקים, סוגים מסויימים של סרטן, מחלות אחרות. מצב נפשי אף עשוי להיות גורם סיכון נוסף לכאבים בגב תחתון.

סוף לחיים עם מגבלות – שיטות טיפול בכאבי גב תחתון

אנשים הסובלים מהתופעה בדרך כלל לא מודעים לעובדה שכאבי הגב וכאבי גב תחתון הם אולי התופעה הנפוצה ביותר והסיבה הכי נפוצה בפנייה לרופא. לא מעודד? חבל, כי אלה חדשות די טובות עבור הסובלים מכאבי גב תחתון ובכלל. ככל שאנשים מתלוננים, ככה הרפואה מייצרת פתרונות טובים ורבים יותר כמו תרופות, הזרקות, ניתוח וכמובן אחד מרכזי מביניהם – טיפול כירופרקטי.

איך כירופרקטיקה תעזור לכם – מניעה וטיפול

אין זה חדש כי התמודדות שקטה עם כאבים בגב תחתון ובכלל, היא נחלתם של רבים. הרבה אנשים חושבים שיש איזשהו הכרח למצוא מומחה לעמוד שדרה או שהם חוששים מניתוח ומהשלכותיו ולכן מעדיפים להמשיך בחייהם ללא טיפול. אנשים אלה, שלא טרחו למצוא שיטת טיפול בכאבי גב תחתון משלמים במחיר הכבד של פגיעה משמעותית באיכות חייהם. ואילו, בעיני אחרים איכות החיים עדיפה ויקרה יותר ולכן יש אנשים שיסגלו אורח חיים חדש שיביא למניעה באמצעות צמצום ישיבה, סיגול אורח חיים ספורטיבי ואפילו הסבת מקצוע. כל אלה עשויים להביא לחיבור הרמוני בין הגוף לנפש. הטיפול מתבצע בעזרת הידיים של הכירופרקט בשילוב של שימוש במכשירי עזר נוספים. בנוסף נהוג השימוש בSTT כשיטה המתמקדת בשרירים וברקמות הרכות.

אז ככה – איך כירו NSA הולך לשנות לכם את החיים

במציאת שיטת טיפול בכאבי גב תחתון, כאמור, מתחילים עם כירופרקטיקה. הכירופרקט, כמומחה לעמוד השדרה, מתחיל את הטיפול בכם עם תחקור רציני של היסטוריה רפואית אישית ומשפחתית וכך למעשה נוצרת התאמה מושלמת של טיפולים שיסייעו לכם לסגל אורח חיים מונע תוך כדי טיפול בבעיה הקיימת. במרפאתנו תקבלו טיפול מקיף ויחס אישי ומקצועי מכל אחד מהמטפלים, כשהמטרה היחידה הניצבת מולם היא להחזיר אתכם לשגרת החיים שלכם לפני שבכלל תספיקו להתייאש.

By | 2022-08-10T23:07:46+00:00 יולי 21st, 2022|מאמרים והרצאות|0 Comments

צור קשר

צור קשר ונחזור בהקדם – לקביעת תור, ליעוץ ובכל נושא