צליפת שוט או פריצת דיסק – הסיבות לכאבי הגב

אם אתם חווים כאבי גב חוזרים ונשנים, אתם לא לבד. על פי הנתונים כ-80 אחוזים מהישראלים חוו כאבי גב בשלב כזה או אחר, ורבים מהם אף מתמודדים עם כאבים טורדניים. יש לא מעט הסברים לכאבים הללו, וחשוב לזהות מה באמת גורם לכאב במקום להתמקד בהעלמת הסימפטום. אם כן, מה גורם להופעתם של כאבים בגב התחתון חזקים או העליון, ומה אפשר לעשות כדי לטפל בבעיה?

אפשרות ראשונה – צליפת שוט

צליפת שוט נגרמת במהלך תאונה, כאשר הרכב סופג פגיעה בחלקו האחורי בשל התנגשות עם מכונית אחרת. פגיעה מהסוג הזה היא תוצאה של התנועה החדה של הצוואר כאשר הראש מוטח קדימה ואחורה במהירות. זוהי תנועה המזכירה במידה רבה צליפת שוט, ומכאן שמה על התופעה. עם זאת, כאבי גב חזקים עשויים לנבוע מפגיעה זו גם במקרים אחרים, למשל בעקבות פעילות גופנית, ובעת טלטול עוצמתי של פעוטות הם עלולים לסבול מנזקים חמורים בשל צליפת שוט.

אפשרות שניה – בלט או פריצת דיסק

אם אתם חווים כאבים בגב תחתון המקרינים גם לאזורים אחרים בגוף, מרגישים נימול או "שריפה" ואפילו חולשה בשרירים, מומלץ לבדוק האם מדובר בבלט דיסק או בפריצת דיסק, למשל. מצבים אלה מתייחסים לפגיעות בדיסקים הניצבים בין החוליות בעמוד השדרה, אשר בימים כתיקונים מאפשרים לגוף לנוע באופן חופשי וגמיש. כאשר הדיסק נשחק ונוצרת בו בליטה הדבר עלול לגרום לכאב, והמצב מחמיר כאשר ישנו קרע המוביל לדליפה של החומר הג'לטיני בדיסק החוצה.

אפשרות שלישית – כאבי גב חזקים במהלך ההיריון

נשים הרות מדווחות לא פעם על כאבי גב חזקים, ובפרט כאבים בגב תחתון. אין בכך הפתעה גדולה, שהרי גופה של האישה עובר שינויים דרמטיים במהלך תשעת חודשי ההיריון, והמשקל המצטבר באזור הבטן גובה מחיר בעיקר מהגב. חשוב לזכור כי טיפול כירופרקטי יכול לספק מענה איכותי ומדויק לכל המצבים שהוזכרו כאן, ובפרט לטיפול כירופרקטי בהריון, הנמנעות ממשכי כאבים ותרופות אחרות. זיהוי מוקד הבעיה וטיפול ממוקד בה באמצעות לחיצות ועבודה נכונה, אלה הצעדים שיספקו הקלה אמיתית גם בטווח הקצר – וגם בטווח הארוך.

כאבים בגב תחתון? יש מה לעשות

שלושת המצבים שהוזכרו כאן עשויים להסביר כאבי גב חזקים, אך ישנם עוד לא מעט גורמים אפשריים. הישיבה הממושכת במשרד, הניסיון להיכנס לכושר באופן שאיננו הדרגתי ומבוקר, ואפילו מתחים נפשיים, כל אלה מצטרפים ומרכיבים רשימה מכובדת של סיבות אפשריות להופעתו של הכאב. הצוות המקצועי של המרכז לכירופרקטיקה מזמין אתכם לגלות מה גורם למצוקה שאתם חווים, ומה ניתן לעשות כדי להקל על הכאב ולמנוע את חזרתו. עם אבחון מעמיק ותוכנית טיפול מותאמת אישית הגוף שלכם יחזור לתפקוד מלא, וכך תיהנו מאיכות החיים הגבוהה שמגיעה לכם.

By | 2021-05-06T14:31:12+00:00 מאי 6th, 2021|מאמרים והרצאות|0 Comments

צור קשר

צור קשר ונחזור בהקדם – לקביעת תור, ליעוץ ובכל נושא